Three Win Weekend Events

Sam Turchetta, George Kaslow and Zoe Tucker (pictured, alongside finalist Anne Moody) won titles in abbreviated JMTA action the weekend of March 20-23.

Turchetta won Boys 18 singles at the Eastern Super Six Stadium Tennis Center (National L4); Kaslow took Boys 16 at the L1B Sportime Randall’s Island March Challenger; and Tucker claimed the L2 Sportime Lake Isle September Open.

Full results:

Eastern Super Six Stadium Tennis Center (National L4)

Boys’ 18 Singles

Sam Turchetta; Champion

Tyler Schick; Finalist

Athell Bennett; 3rd Place

Lubomir Cuba; Quarterfinalist

Sean Mullins; won two consolation matches

Ananth Raghavan; won one consolation match

Colin Sacco; Main Draw

Jake Bhangdia; Main Draw

Eastern Super Six NYJTL (National L4)

Girls’ 16 Singles

Loren Haukova; Finalist

Michelle Sorokko; 3rd Place

Aleksandra Bekirova; Quarterfinalist

Nathalie Rodilosso; Round of 16; won two consolation matches

Victoria Sec; Round of 16; won one consolation match

Chelsea Williams; Round of 16; won one consolation match

Maranda Sears; Round of 16

Courtney Kowalsky; Round of 16

Katherine Kachkarov; won two consolation matches

Ashley Lessen; won one consolation match

Lauren Munari; won one consolation match

Merri Kelly; Main Draw

Eastern Super Six RWTTC (National L4)

Boys’ 14 Singles

Shawn Jackson; Finalist; defeated #2 seed

Sujay Sharma; Round of 16; Consolation Finalist

Billy Suarez; Round of 16; won two consolation matches

Kabir Rajpal; won two consolation matches

Maxwell Kachkarov; Main Draw

Eastern Super Six PWTA (National L4)

Boys’ 12 Singles

Wesley Zhang; 3rd Place

Sebastian Sec; Round of 16; Consolation winner

Ty Switzer; Round of 16

Sachin Palta; won two consolation matches

Alexander Karman; won one consolation match

Alex Vinsky; Main Draw

Eastern Super Six APTC (National L4)

Girls’ 18 Singles

Anna Brylin; 3rd Place

Eastern Super Six Point Set (National L4)

Girls’ 14 Singles

Perene Wang; Quarterfinalist; won one consolation match

Francesca Karman; Round of 16; won one consolation match

Calista Sha; Round of 16

Denise Lai; won one consolation match

Eastern Super Six Sportime Bethpage (National L4)

Boys’ 16 Singles

Sean Wei; Quarterfinalist; won one consolation match

Hayden Cassone; Round of 16

Sean Patrick; Round of 16

Lantis Wang; won one consolation match

Daniel Weitz; Main Draw

Eastern Super Six Sportsplex (National L4)

Girls’ 12 Singles

Daniella Benabraham; Quarterfinalist

Natalie Eordekian; won one consolation match

L1A Courtsense at Bogota & TRC Spring Championships

Boys’ 14 Singles

Blake Frank; Quarterfinalist

Harrison Saladini; Quarterfinalist

Maxwell Moadel; Round of 16

L1B Sportime Randall’s Island March Challenger

Boys’ 16 Singles

George Kaslow; Champion

Boys’ 14 Singles

Joseph Wilkanowski; Finalist

Blake Frank; Semifinalist

Harrison Saladini; Quarterfinalist

Matthew Ross; Quarterfinalist

Girls’ 14 Singles

Natalie Eordekian; Semifinalist

Eliza Ross; Semifinalist

Boys’ 18 Singles

Robert Millman; Quarterfinalist

L1B Sportime Lynbrook March Challenger

Boys’ 14 Singles

Justin Oresky; Quarterfinalist

L2 Sportime Lake Isle September Open

Zoe Tucker; Champion

Anne Moody; Finalist